AUdio MATERIÁLY

Podcasty o Paliativní medicíně

Zajímavé, edukační a interaktivní audio materiály od odborníků na témata paliativní medicíny.

Paliativní Medicína

Oficiální časopis České společnosti paliativní medicíny a tento podcast přináší rozhovory s autory článků. Šéfredaktorka časopisu Kateřina Rusinová se ptá na to, co se do článků nevešlo, a na nejdůležitější témata v současné paliativní medicíně.

VÝBĚR Z PODCASTů

Témata, které zaujmou

Podcasty (s) Cestou domů aneb o životě a smrti nahlas

6 EPIZOD

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

O paliativní péči s PhDr. Martinem Loučkou, PhD. (Centrum Paliativní medicíny)

1 EPIZODA

Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Proč je tato doména medicíny tak důležitá? Pro koho konkrétně je paliativní péče určená (a dostupná) a co všechno do ní spadá?

Řekni Mi

Centrum paliativní péče je nadšený tým lidí, kteří jdou za stejným cílem – zlepšit péči o umírající v České republice, a to systematicky napříč celým zdravotnickým systémem. Díky paliativní péči mohou lidé umírat bez bolesti, důstojně a v souladu se svými hodnotami. U nás v České republice je však tato péče stále málo dostupná, proto provádíme vlastní výzkumy, vzděláváme a šíříme osvětu.